Fotoğrafçılıkta yenilik: Fotokopter

İzmir’de Ege Palas Oteli’nde hizmet veren yılların fotoğraf stüdyosu ‘Fotoğrafçı Metin’, İzmir’de bir ilke imza attı. Yerden kumandalı model helikopterle havadan fotoğraf ve video çekimine başlayan stüdyo sahipleri Serdar – Ufuk Şengönül kardeşler, gerçek helikopter çekimlerinden daha düşük maliyetle çekimleri gerçekleştiriyor.

Fotokopter ekibinin, helikopteri yerden kumanda eden pilot, kamera operatörü ve güvenlikten sorumlu bir kişi olmak üzere toplam üç kişinin görev yaptığını belirten Serdar Şengönül, “Gökyüzünden istenilen açılardan çok kaliteli fotoğraf ve video görüntüsü elde ediliyor. Ekibin uçuş süresi 10 dakika ile sınırlı. Çünkü helikopteri uzaktan kumanda eden pilot ile kamera operatörü arasındaki konsantrasyon çok önemli” dedi.

Çalışma alanlarının fabrika, otel, arsa, kooperatif, tatil köyleri, belediye, karayolları gibi birçok alanda çekim yapabildiklerini belirten Şengönül, “Fotokopter aracımız Raptor firmasının ürettiği standart 90 modelidir. Üzerined 15 cc’lik nitro ile çalışan motora sahiptir.

Fotokoptere bağlı kamera sehpa sistemi Photohigher firmasının ürettiği karbon ve plastik parçalardan oluşuyor. Üzerindeki Canon EOS 20 D, 8.2 megapiksel dijital makinesinin görüntüsü yerdeki kamera operatörüne 2.4 ghz microcameras video downlik sistemiyle monitörde izlenip istenilen açıdan fotoğraf alınmaktadır” dedi.

  1. Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: